Drewniane drzwi to doskonała inwestycja niemniej, aby służyły one jak najdłużej, należy zadbać o ich odpowiednią impregnację. O czym zatem pamiętać przy codziennej pielęgnacji drzwi z drewna? Sprawdźcie poniższy artykuł.

Przemyślany projekt

Aby drewniane drzwi wejściowe jak najdłużej Wam służyły, należy o nich pomyśleć już na etapie projektowania domu. Drewno pod wpływem silnego wiatru, deszczu czy intensywnych promieni słonecznych ulega uszkodzeniu. Każdy wolałby tego uniknąć, dlatego polecamy, aby nad drzwiami umieścić daszek, który będzie chronił je przed zagrożeniami z zewnątrz.

Odradzamy natomiast montowania kaloryfera zaraz obok wejścia. Gorące powietrze odkształca drewno, przez co będziecie musieli szybciej wymienić drzwi, a przecież nie o to chodzi, prawda?

Montaż drzwi

Istotny jest również prawidłowy montaż drzwi drewnianych. Każde niedopatrzenie, niedokręcony zawias, czy nieodpowiednia uszczelka ma bezpośredni wpływ na szybsze ich zużycie i zniszczenie. Aby wyeliminować to ryzyko, zlećcie montaż drzwi doświadczonej firmie. Specjaliści wiedzą, na co zwrócić uwagę, więc będziecie spać spokojnie, bez obaw o ewentualne błędy.

Pielęgnacja odpowiednimi preparatami

Drzwi wejściowe potrzebują szczególnej pielęgnacji. Ze względu na zanieczyszczenia z zewnątrz często się brudzą i wymagają czyszczenia. Do tego zadania najlepiej używać środków przeznaczonych do drewna. Delikatne mleczko pielęgnacyjne pozostawia na drzwiach cienką warstwę ochronną, która ogranicza wnikanie wody i zapobiega przed utlenianiem się lakieru. W ten sposób szybko i skutecznie wydłużyć żywotność Waszych drewnianych drzwi i zapewnicie im doskonały wygląd.

Do mniejszych zabrudzeń możecie skorzystać również z ciepłej wody z dodatkiem naturalnego płynu do mycia naczyń. Pamiętajcie jednak o używaniu bawełnianych ścierek, gdyż szorstkie gąbki rysują powierzchnię drzwi.

Wystrzegajcie się natomiast środków żrących, na bazie rozpuszczalników, czy z dodatkiem chloru. Taka mieszanka jest zabójcza dla drewna i powoduje poważne uszkodzenia.

Jeśli szukacie wysokiej klasy drewnianych drzwi zewnętrznych do domu, zapraszamy do wizyty w naszym sklepie. W ofercie mamy szeroki wybór produktów z najwyższej półki i chętnie pomożemy znaleźć model, który spełni Wasze oczekiwania.