Drzwi wewnętrzne są ważnym, bo też widocznym elementem wystroju wnętrz. Właściwie dobrane drzwi wpłyną na walory estetyczne przestrzeni i na jej funkcjonalność. Zazwyczaj kierujemy się głównie wyglądem, bo przecież chodzi nam, żeby dobrze się prezentowały, tworzyły dobry design i uzupełnienie aranżacji całego pomieszczenia. Doskonały produkt, o wyjątkowym kolorze musi być najwyższej jakości, żeby spełnił nasze oczekiwania. Wymiana drzwi wewnętrznych musi być opłacalną inwestycją. Postawmy więc w ładne i solidne produkty, a przy tym funkcjonalne. Drewniane drzwi wewnętrzne przede wszystkim powinny być dopasowane do stylistyki wnętrza, gdyż tylko wtedy wpłyną na walory estetyczne domu/mieszkania. Muszą być wygodne w otwieraniu i zamykaniu. Drzwi to element praktyczny, ponieważ zapewniają intymność w sypialni, zatrzymują ciepło, co jest bardzo istotnym aspektem w sezonie grzewczym. Wybierając drzwi, pamiętajmy o dźwiękoszczelności. Żyjemy w hałasie, więc jesteśmy przyzwyczajeni do niego, ale przecież to on powoduje ciągłe zmęczenie i stres. Powinniśmy przynajmniej w domu posłuchać ciszy, odprężyć się i odpocząć. Dlatego izolacja akustyczna jest bardzo wskazana. Zamykamy pokój i nie słyszymy hałasu, a jeśli włączymy muzykę czy program w telewizji, nie zakłócimy z kolei ciszy domownikom. Wybierzmy drzwi wewnętrzne z wmontowaną szybą, ponieważ światło z pokoju rozświetla np. przedpokój, a poza wiemy, czy domownik przebywa w swoim pokoju. Drzwi drewniane zamówione w firmie Finishdom pozwolą odmienić nasze wnętrza.

Jakie drzwi sprawdzą się we wnętrzach?

Drzwi wewnętrzne powinniśmy dostosować do całości wnętrza, nie tylko do ścian i podłogi. Kiedy dobierzemy je zasadzie kontrastu, uzyskamy dużo ciekawszy efekt. Dużym zainteresowaniem cieszą się białe drzwi, z uwagi na to, że ładnie komponują się również z nowoczesnym stylem. Kiedy nasze wnętrza urządzone są w drewnie, biel z pewnością będzie doskonale się prezentować. Białe drzwi rozjaśnią przestrzeń mieszkalną i powiększą optycznie. Przy małym metrażu z pewnością się sprawdzą. Oczywiście zakup drzwi zależy od stylu wnętrz. Mamy szeroką gamę kolorów w firmie Finishdom, że z powodzeniem dobierzemy, pasujące do charakteru naszej domowej przestrzeni. Drzwi wewnętrzne powinny mieć przeszklenia, nadadzą pomieszczeniom szyku, lekkości i światła. Dzięki nim w światło z nasłonecznionych pokojów rozświetla korytarz. Pamiętajmy o kilku ważnych kwestiach, wybierając drzwi do łazienki i toalety. Produkty mają przeważnie zamek z kluczem lub dodatkową klamką, by czuć się swobodnie. Te dwa pomieszczenia są najbardziej intymnymi, i nikt z domowników, nie powinien mieć wstępu, kiedy korzystamy z toalety lub bierzemy kąpiel. Musimy dobrać takie zamknięcie, żeby dzieci nie mogły z niego korzystać. Jeśli maluch zamknie się od środka, będziemy mieli duży problem. Drzwi łazienkowe powinny pozwalać na wentylację pomieszczenia, zabezpieczające przed grzybem i pleśnią. Muszą mieć wmontowane specjalne kratki, pozwalające na odpowiedni przepływ powietrza. Otwory w drzwiach są niezbędne w przypadku gazowego podgrzewacza wody tzw. junkersa.

Czym się kierować wybierając drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne muszą mieć solidną konstrukcję. Nie ma kompromisów, bo produkty wykonane ze słabych materiałów, szybko się zniszczą. Wymiana drzwi jest kolejnym wydatkiem i to nie takim małym. Nowa ościeżnica wiąże się z malowaniem ścian. Drzwi powinny być z drewna i kropka. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że zainwestowaliśmy w super produkt. Kupując drzwi z materiałów drewnopochodnych, miejmy świadomość, że szybko ulegną zniszczeniu. Trudno wytłumaczyć małym dzieciom i zwierzętom, żeby ostrożnie obchodziły się z drzwiami. Z tego względu wybierajmy ramy skrzydeł i ościeżnice wykonane z profili drewnianych, wyjątkowo odporne na uderzenia i trwałe. Oferta drzwi wewnętrznych na rynku wciąż się powiększa, więc z wyborem nie ma najmniejszych problemów. Przemyślmy, zanim kupimy. Zapoznajmy się również, z nowymi określeniami, jak np. drzwi przylgowe i bezprzylgowe. Drzwi przylgowe charakteryzują się wcięciem i po zamknięciu, zachodzą one częściowo na ościeżnicę, przylgę, która nie jest widoczna, a jedynie zawiasy. Drzwi przylgowe są klasyczne, ale wciąż chętnie wybierane do stylowych aranżacji. Drzwi bezprzylgowe natomiast po zamknięciu tworzą z ościeżnicą jedną całość. Zawiasy są chowane i po zamknięciu ich nie widać. Ten rodzaj drzwi, jest idealnie połączony z ościeżnicą. Wybierane są zazwyczaj do małych mieszkań oraz ciasnych korytarzy, gdyż optycznie powiększają powierzchnię.